Doğal Taşların Faydaları

Alev Sanatı Stüdyosu olarak, cam boncuk yapımının yanı sıra modellerimizde doğal taşlarla da çalışıyoruz. Yüzyıllardır şifa ve pozitif enerji verici özellikleriyle kullanılan taşları tüm güzelliklerini ortaya çıkaracak biçimde şekillendiriyoruz. Sadece ihtişam ve görünümlerinin ötesinde insan fizyolojisi ve biyolojisi üzerinde etkilerinin var olduğuna dair birçok inanış var. Peki, bu doğal taşlar neler ve hangi etkilere sahip? Meraklıları için yazdık:

AKİK

İsmi en çok duyulan taşların arasında gelir. Akıl ve mantık gücünü iyileştirdiğine ve tansiyonu dengelediğine dair inançlar vardır. Nazara karşı koruma sağladığına inanılır.

Akik Doğal Taş Bileklik

OLTU

Genellikle siyah, koyu kahve ve sarı renklerinde bulunan oltu taşı kullandıkça parlama özelliğine sahiptir. Topraktan çıktığında çok yumuşak olan bu taş havayla temas ettikçe sertleşir.

AMETİST

Ametist negatif elektrik yükü taşır bu nedenle vücuttaki negatif enerjiyi toplayarak pozitif enerjiye dönüştürdüğüne inanılır. Şifa bakımından da güçlü bir taştır; öyle ki cilt, göz hastalıkları ve kalp rahatsızlıklarında tercih edilir.

AY TAŞI

Beyaz renkli bu taş olumsuz enerjilerden takan kişiyi korur. Bağışıklık sistemini güçlendirdiğine dair inanışlarda vardır.

HAVLİT

İlk bakışta mermeri andiron bu taş öfkeyi ve kızgınlığın azaltılmasına yardımcı olur. Strese iyi geldiği söylenmektedir.

Örümcek Akik-Havlit Takı Seti

KUVARS

Değerli taşlar arasında en çok ismi duyulanlardan biri olan kuvars özgüven duygusunu arttır. Akciğer ve kalp için faydalı olduğu düşünülür.

KEHRİBAR

Ağrı azaltıcı bir etkisi olduğuna inanılır. Soğuk algınlığı, guatr, bronşit ve astım için iyi geldiği söylenmektir. Hatta bebeklerde diş çıkarma sürecinde kehribarın ağrı azaltıcı etkisinden yararlanılır.

KAPLAN (ŞAHİN) GÖZÜ

Enerjiyi dengeler ve iş hayatındaki başarıya yardım eder. Korku, kıskançlık, kin gibi duyguları yenmeye yardımcı olduğuna inanılır.

Kaplan Gözü Takı Seti

MERCAN

Pembe renkli bu taş, olumsuz enerjinin giderilmesi için tercih edilir. Konsantrasyonun artırılması için de iyi geldiği bilinmektedir, psikolojik olarak denge sağlar.

ONİKS

Siyah renginde görebileceğiniz Oniks taşı, kişinin kendisini control etmesini sağlar ve bağımlılıktan kurtulmak için tercih edilir.

SEDEF

Bereket, güç ve cesareti temsil eder. Vücudu toksinlerden arındırarak dinçlik oluşturduğuna inanılır. Hormon sistemini dengeledine dair bilgiler de mevcuttur.

SİTRİN

Başarı taşıdır. Negatif ve olumsuz enerjilerden arınmanızı sağlar. Antioksidan etkisinin olduğuna ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiğine inanılır. Sarı renktedir.

YEŞİM

Bedendeki negative enerjiyi dışarı atar ve strese karşı mücadelede yardımcıdır. Mutluluk taşı olarak da bilinir.

AMAZONİT

İletişim becerisini arttırdığı söylenir. Duygusal yaraların iyileşmesini sağlandığına ayrıca doğumu kolaylaştırdığına inanılır.

AKUAMARİN

Bereket taşıdır. Sezgileri kuvvetlendirdiği düşünülür. Strese ve gerginliğe iyi gelir. Bazı zamanlarda solunum yolu rahatsızlıklarının, boğaz ağrılarının giderilmesi için kullanılır.

HEMATİT

Ekrem romatizmaları olan hastalara fayda sağladığına dair inanışlar vardır. Stresi azaltır ve kan dolaşımını düzenler.

JASPER

Güçlü ve tedavi edici özelliklere sahip bir doğal taşır. Karaciğer dalak ve mesaneyi kuvvetlendirdiği düşünülür. Ayrıca psikolojik olarak kişinin kendini sağlıklı ve güçlü hissetmesini sağlar.

Jasper Bileklik

Sayısız faydaları olan bu doğal taşlara siz de hayatınızda yer açmayı unutmayın. Doğal Taşlar kullanılarak hazırlanmış ürünlerimizi keşfetmek için hemen tıklayın!

Erkeklere Ne Hediye Alınır?
Cam Takılara En Çok Yakışanlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir